Spanyol-horvát döntő lesz a kézilabda Eb-n

Sport

A horvát után a címvédő spanyol válogatott jutott a döntőbe az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda Európa-bajnokságon.

A pénteki második elődöntőben Szlovénia a 17. percig tudta tartani magát, de a gyorsabban és pontosabban játszó spanyolok 8-8 után egy 5-1-es sorozattal elhúztak, és a szünetben öt találattal vezettek.

A második felvonásban jól teljesítettek a szlovénok, nem nőtt tovább a különbség, sőt a hajrában egy 5-1-es szériával egy gólra felzárkóztak, de az egyenlítésre nem volt esélyük, végül 34-32-re kikaptak.

A spanyolok hatodszor jutottak Európa-bajnoki döntőbe, eddigi mérlegük egy győzelem és négy vereség.
A MOL-Pick Szeged spanyol játékosai közül a jobbátlövő Jorge Maqueda két gólt dobott. A szlovénoknál a Telekom Veszprém beállója, Blaz Blagotinsek ötször, balátlövő Borut Mackovsek háromszor volt eredményes. A Szegeden szereplő irányító, Dean Bombac két, a balátlövő Nik Henigman egy gólt szerzett.