ITM: csaknem 140 ezer új diplomást hozott a nyelvvizsgamentesség
Már csaknem 140 ezer új diplomást hozott a nyelvvizsgamentesség – tájékoztatta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) csütörtökön az MTI-t .
Már csaknem 140 ezer új diplomást hozott a nyelvvizsgamentesség – tájékoztatta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) csütörtökön az MTI-t .
Jobb minőségű és versenyképesebb lesz a felsőoktatás a modellváltásnak köszönhetően – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) felsőoktatásért felelős helyettes államtitkára szerdán az M1 aktuális csatornán.
A magyar egyetemek nagy része elkötelezett a családbarát szemlélet megvalósítása mellett – hangsúlyozta a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (KINCS) elnöke csütörtökön a Semmelweis Egyetem (SE) nyári egyetemi programján.
Öt egyetemmel kötött együttműködési megállapodást a Mészáros Csoport – jelentették be a Mészáros Alapítvány ötödik, Egerszalókon megrendezett éves konferenciáján pénteken.
Elkezdődtek az egyetemi beiratkozások és igényelhetők a diákhitelek – mondta a Diákhitel Központ Zrt. vezérigazgatója hétfőn az M1 aktuális csatornán.
Az egyetemek megrendezhetik a diplomaátadókat – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) stratégiai és parlamenti államtitkára pénteken.
A Szegedi Járási Ügyészség indítványt tett a nyomozási bíró felé, hogy rendelje el annak a három férfinek és három nőnek a letartóztatását, akiket a rendőrség azzal gyanúsít, hogy 2020 novembere óta kereskedtek kábítószerrel a Dél-Alföldön.
Az országhatáron túlról nézve is egyre vonzóbbak a hazai felsőoktatási intézmények – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti államtitkára szerdán, hozzátéve: a Fokozatváltás a felsőoktatásban stratégia kiemelt célként kezeli a magyar egyetemek nemzetközi szerepének, kapcsolatainak megerősítését. A külföldi hallgatók száma a 2013-as 23 ezerhez képest már a tavaly zárult tanévben megközelítette a 2023-ra […]
Hétfőtől az óvintézkedések maradéktalan betartása mellett visszatérhetnek a hallgatók a felsőoktatási intézményekbe, amelyek akár személyes jelenlétet igénylő vizsgákat is szervezhetnek. A rektorok dönthetnek arról, hogy az egyetemek digitális, hibrid vagy hagyományos formában folytatják a félévet – tájékoztatta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) pénteken az MTI-t.
A Fővárosi Törvényszék szerint Alaptörvény-ellenes az egyetemi autonómia korlátozása – írja a hvg.hu.